Tikkurila

Tikkurila on juhtiv värvide ja pinnakaitsematerjalide professionaalne pakkuja Põhjamaades ja Venemaal. Oleme pikkade traditsioonidega Soome ettevõtte, mis tegutseb tänaseks 14 riigis. Meie kõrge kvaliteediga tooted ja lai teenuste valik tagavad parima kliendikogemuse turul. Jätkusuutlik ilu aastast 1862.

Tikkurila on noteeritud NASDAQ OMX Helsingi börsil.


AS Tikkurila

AS Tikkurila on Eesti värvitootja, mille eelkäijaks on 1992. aastal asutatud AS Eesti Värv. Ettevõtte omanikuks on Põhjamaade juhtiv värvitootmiskontsern Tikkurila Oyj, millel värvitootmise kogemust juba üle 140 aasta. Ettevõte turustab Vivacolor ja Tikkurila värve, lakke ja pahtleid ning Anza maalritarbeid. Tallinnas asuvas tehases toodetakse vesialuselisi ja silikaatvärve.

Vivacolor värvid, lakid, pahtlid ja lahustid on müügil enam kui 80 kaupluses üle Eesti. Tallinnas valmistatud tooteid turustatakse ka Lätti, Leetu, Ukrainasse, Venemaale, Valgevenesse, Moldaaviasse ja Skandinaaviasse. 

 

AS Tikkurila väärtustab tervist ja ümbritsevat keskkonda. Esimese värvitootmisettevõttena Eestis väljastati AS-le Tikkurila 1994. aastal kvaliteedistandardi ISO9002 (nüüd ISO9001) sertifikaat. 1998. aastal anti ettevõttele keskkonnasertifikaat ISO14001. 2002. aastal liitus Eesti värvi- ja lakituru liider AS Tikkurila esimese värvifirmana Eesti Keemiatööstuse Liidu ja Keskkonnaministeeriumi vahelise vabatahtliku programmiga Hoolime ja Vastutame (Responsible Care). Vivacolor sortimendis leidub mitmeid täiesti lahustivabasid ja peaaegu lõhnatuid tooteid, mis sobivad kasutamiseks ka allergikutele.

Vivacolor ja Tikkurila värvidega on värvitud Eestis ligi 100 suuremat ja olulisemat ühiskondlikku ehitist, nende seas ka Presidendiloss, Stenbocki maja ja Estonia teater.


Tikkurila footer

Vivacolor footer