Tikkurila KONTSERN

Tikkurila on Põhja-Euroopa juhtiv värvitööstuse professionaal, kes on tuntud oma tugevate kaubamärkide, kvaliteetsete pinnatöötlustoodete ja ekspertteenuste poolest, mis tagavad turul parima võimaliku kasutajate kogemuse.


Meie suurimateks turgudeks on Rootsi, Venemaa, Soome, Poola ja Balti riigid. Meil on tootmisettevõtted kaheksas riigis ja oleme juhtiv dekoratiivvärvide tootja oma kõigil põhiturgudel. Kokku müüakse meie tooteid 40 riigis.

2017. aastal moodustas Tikkurila müügitulu 582 milj. eurot ja Tikkurilas töötas 3000 inimest. Meie peakontor asub Soomes Vantaas. Tikkurila rajati 1862. aastal ja meie aktsiad on alates 2010. aastast nomineeritud Helsingi NASDAQ OMX börsil.


Tooted ja teenused tarbijatele ja professionaalidele

Tikkurila pakub pinnatöötluseks ja kaunistamiseks laias valikus dekoratiivvärve nii tarbijatele kui ka professionaalidele. Tootevalikusse kuuluvad muu hulgas sisevärvid, lakid ja efekttooted, välisvärvid puit- ja metallpindadele, fassaadidele ning värvimisega seotud teenused. Lisaks valmistab Tikkurila värve ja pinnakatteid metalli- ja puidutööstuse jaoks. Tikkurila äritegevus paistab silma tugevate kaubamärkide poolest, mis on saavutatud tänu kvaliteetsele ja pikaajalisele tootearendusele ja olulistele turuinvesteeringutele. Tikkurila kaubamärkide hulka kuuluvad muu hulgas Tikkurila, Beckers, Alcro, Teks ja Vivacolor. Lisaks tugevatele kaubamärkidele on meie tegevuse tähtsateks teguriteks funktsioneeriv ja ulatuslik turustusvõrk, mitmekülgsed teenused ja efektiivne tarneahel.


Tikkurila toodete ja teenuste lõppkasutajateks on tarbijad ja professionaalid. Tarbijaid (keda enamasti nimetatakse asjaarmastajateks) ja professionaale (töövõtjaid, projekteerijaid, hoonete haldajaid, ehitusettevõtteid, kinnisvara arendajaid, tööstuskliente) teenindatakse peamiselt erinevate ehitusmaterjalide kaupluste ja väiksemate värvikaupluste kaudu. Tööstuskliente teenindatakse kas otse või Temaspeed-jaemüügivõrgu kaudu.Customers

 *juhtkonna hinnangul


Tikkurila müüb dekoratiivvärve peamiselt viimistlustarvete kauplustele, värvikaupluste kettidele ja sõltumatutele värvimüüjatele, kes müüvad Tikkurila tooteid edasi tarbijatele. Skandinaavias on Tikkurilal ka oma värvikauplused. Tikkurila tööstuslikke pinnakattetooteid müüakse kas otse klientidele või Temaspeed-jaemüügivõrgu kaudu. Tikkurila Temaspeed-kaubamärki tohivad kasutada ainult tööstuslike pinnakatete volitatud jaemüüjad.


Tikkurila numbrites

Tikkurila turupositsioon

 • Asutatud 1862. aastal
 • 11 tootmisettevõtet kaheksas riigis
 • Tooted saadaval enam kui 40 riigis
 • Suurimad turud: Rootsi, Venemaa, Soome, Poola ja Balti riigid
 • Müügitulu 2017. a: 582 miljonit eurot
 • Intressi- ja maksueelne tulu (ilma ühekordsete kirjeteta) 2017. a: 29 miljonit eurot
 • Umbes 3000 töötajat
 • Nomineeritud Nasdaq börsil Helsingis
 • Nr 1 Soomes, Rootsis, Venemaal ja Balti riikides*
 • Nr 4 Poolas*
 • Nr 8 Euroopas
 • Nr 25 maailmas
Andmed põhinevad müügitulul
*Dekoratiivvärvide osas