AR 08


TIKKURILA

Tikkurila ir vadošais krāsu nozares profesionālis Ziemeļeiropā. Tas ir zināms ar saviem spēcīgajiem zīmoliem, augstas kvalitātes virsmu apstrādes produktiem un ekspertu pakalpojumiem, kas nodrošina labāko iespējamo lietotāju pieredzi tirgū.


Mūsu lielākie tirgi ir Zviedrija, Krievija, Somija, Polija un Baltijas valstis. Mums ir ražotnes 9 valstīs, un savos galvenajos tirgos esam vadošais uzņēmums dekoratīvo krāsu jomā. Kopumā mūsu produkcija ir pieejama 40 valstīs.

2016.gadā Tikkurila ieņēmumi bija 572 miljoni eiro un uzņēmumā bija nodarbināti apmēram 3000 darbinieki. Mūsu galvenais birojs atrodas Vantā, Somijā. Tikkurila ir dibināts 1862.gadā, un kopš 2010.gada uzņēmuma akcijas kotējas NASDAQ OMX Helsinki biržā.


Produkti un pakalpojumi patērētājiem un profesionāļiem

Tikkurila piedāvā patērētājiem un profesionāļiem plašu dekoratīvo krāsu klāstu virsmu aizsardzībai un dekorēšanai. Produktu klāstā citu starpā ietilpst krāsas, lakas un produkti īpaša efekta radīšanai iekštelpās, koka, mūra un metāla virsmu apdares produkti ārdarbiem, kā arī ar krāsošanu saistīti pakalpojumi. Turklāt Tikkurila ražo krāsas un apdares produktus izmantošanai metālrūpniecībā un kokapstrādē. Tikkurila izceļas ar spēcīgiem zīmoliem, kas radīti, ilgstoši attīstot augstas kvalitātes produktus un ievērojami ieguldot tirgvedības pasākumos. Tikkurila zīmoli citu starpā ietver Tikkurila, Beckers, Alcro, Teks un Vivacolor. Papildus spēcīgajiem zīmoliem svarīgi mūsu uzņēmējdarbības faktori ir arī plašais un teicami funkcionējošais izplatīšanas tīkls, daudzveidīgais pakalpojumu klāsts un efektīvā piegādes ķēde.


Tikkurila produktu un pakalpojumu galalietotāji ir patērētāji un profesionāļi. Patērētāji (galvenokārt neprofesionāli lietotāji jeb pašdarbnieki) un profesionāļi (darbuzņēmēji, dizaineri, namu apsaimniekotāji, celtniecības uzņēmumi, izstrādātāji, tendenču noteicēji un industriālie klienti) galvenokārt tiek apkalpoti dažādos būvmateriālu un krāsu veikalos. Industriālos klientus mēs apkalpojam tieši vai šim nolūkam izmantojam Temaspeed mazumtirdzniecības tīklu.


Tikkurila pārdod dekoratīvās krāsas galvenokārt saimniecības preču un būvmateriālu veikaliem, krāsu veikalu tīkliem un neatkarīgiem krāsu mazumtirgotājiem, kas tālākpārdod Tikkurila produktus patērētājiem. Skandināvijas valstīs Tikkurila ir arī savi krāsu veikali. Industriālos apdares produktus Tikkurila pārdod patērētājiem tieši vai izmanto Temaspeed mazumtirdzniecības tīklu. Tikkurila Temaspeed zīmolu drīkst izmantot tikai pilnvaroti industriālo apdares materiālu mazumtirgotāji.


Tikkurila ir spēcīgs reģionālais uzņēmums, kas savu uzņēmējdarbību koncentrē galvenokārt uz Ziemeļeiropu un Austrumeiropu.


Uzņēmums Tikkurila skaitļos (2016)

  • Dibināts 1862.gadā

  • 12 ražotnes deviņās valstīs

  • Ieņēmumi — 572,0 miljoni EUR

  • Koriģētā pamatdarbības peļņa — 54,0 miljoni EUR

  • Darbinieku skaits gada beigās — 3033 darbinieki

Tikkurila tirgus pozīcija

  • Nr.1 Somijā, Zviedrijā, Krievijā un Baltijas valstīs*

  • Nr.4 Polijā*

  • Nr.8 Eiropā

  • Nr.25 pasaulē

Pamatojoties uz ieņēmumiem

* Dekoratīvo krāsu jomā