TikkurilaGroup_Aboutus


Tikkurila

„Tikkurila“ tiekia vartotojams, profesionaliems klientams bei pramonės atstovams praktiškus ir ekologiškai subalansuotus sprendimus paviršiams apsaugoti ir dekoruoti. „Tikkurila“ – stiprus regioninis rinkos veikėjas, siekiantis tapti pirmaujančiu dažų gamintoju Šiaurės regione ir Rytų Europoje.

1862 m. įkurta „Tikkurila“ bendrovė yra dekoratyvinių dažų gamybos lyderė Suomijos, Švedijos ir Rusijos rinkose, taip pat viena pirmaujančių šios srities gamintojų Baltijos šalyse ir Lenkijoje. „Tikkurila“ taip pat įsitvirtinusi ir kelių kitų Rytų Europos bei NVS šalių rinkose.

„Tikkurila“ veikla vykdoma keturiose strateginėse vietose – Rytų šalyse, Suomijoje, Skandinavijoje ir Vidurio Europoje. Šiuo metu bendrovė turi gamyklas 8 šalyse.  2017 metais „Tikkurila“ pajamos sudarė 582 mln. eurų. Bendrovėje dirba 3 000 žmonės.

„Tikkurila“ listinguojama NASDAQ OMX Helsinki vertybinių popierių biržoje.

Gaminiai ir paslaugos vartotojams ir profesionalams

 

„Tikkurila“ siūlo platų apsaugai ir apdailai skirtų dekoratyvinių dažų pasirinkimą vartotojams ir profesionalams: vidaus dažai, lakai, efektą kuriantys dažai, lauko medienos, mineralinių fasadų, metalo gaminiai. „Tikkurila“ konsultuoja įvairiais su dažymu susijusiais klausimais. Be to, „Tikkurila“ siūlo sprendimus metalo ir medžio pramonei. „Tikkurila“ pabrėžia stiprių prekės ženklų kūrimą, vysto aukštos kokybės ir ilgaamžius gaminius ir skiria nemažas investicijas rinkodarai. „Tikkurila“ apima tokius prekės ženklus, kaip „Tikkurila“, „Beckers“, „Alcro“, „Teks“, „Vivacolor“. Be stiprių prekės ženklų vystymo, mūsų įmonei taip pat labai svarbu puikiai funkcionuojantis platinimo tinklas, įvairios paslaugos ir veiksmingai veikianti tiekimo grandinė.

 

Vartotojai ir profesionalai – galutiniai „Tikkurila“ gaminių ir paslaugų vartotojai. Vartotojai (paprastai vadinami „pasidaryk pats“) ir profesionalai (rangovai, dizaineriai, statybos įmonės, pramonės atstovai ir pan.) gaminius pasiekia per didesnius prekybos centrus ar mažas specializuotas dažų parduotuves. Pramonės klientams gaminiai tiekiami tiesiogiai arba per platintojus.


Our customers

„Tikkurila“ dekoratyvinius dažus dažniausiai parduoda prekybos centruose, specializuotose dažų parduotuvėse ir per kitus platintojus. Skandinavijoje „Tikkurila“ turi savo firmines parduotuves. Pramoninės dangos parduodamos tiesiogiai ar per platintojų tinklus.„Tikkurila“ situacija (2017)


• Įsteigta 1862 m

• 11 gamybos taškų aštuoniose šalyse

• Pajamos 582,0 mln. EUR

• Koreguotas veiklos pelnas - 29,0 mln. EUR

• Apie 3 000 darbuotojų„Tikkurila“ padėtis rinkoje


• Nr. 1 Suomijoje, Švedijoje, Rusijoje ir Baltijos šalyse *

• Nr. 4 Lenkijoje *

• Nr. 8 Europoje

• Nr. 25 pasaulyje


*Remiantis iš dekoratyvinių dažų gautomis pajamomis