Aktualności

Farby Tikkurila rozjaśnią murale w dwunastu fińskich miastach

04.09.2018 10:44

Tikkurila weźmie udział w narodowym UPEA18 Street Art Festival podczas którego, we wrześniu, w dwunastu fińskich miastach stworzone zostaną niepowtarzalne publiczne dzieła sztuki - wielkoformatowe murale.

murals in finnish cities

Tikkurila weźmie udział w narodowym UPEA18 Street Art Festival, podczas którego, we wrześniu br., w dwunastu fińskich miastach powstaną niepowtarzalne publiczne dzieła sztuki - wielkoformatowe murale.

W tym roku, w największym wydarzeniu artystycznym przestrzeni publicznej w Finlandii - UPEA Street Art Festival biorą udział następujące miasta: Espoo, Helsinki, Hyvinkää, Iisalmi, Joensuu, Jyväskylä, Kemi, Kotka, Oulu, Salo, Seinäjoki i Tampere. W wydarzeniu, które zorganizowano już po raz trzeci, wezmą udział artyści znani na całym świecie. Twórcy osobiście wybiorą motywy, które będą prezentowane w postaci streetartowych dzieł sztuki.  

Murale powstaną przy użyciu produktów fasadowych Tikkurila, takich jak: Kivisil, Yki i Finngard, a także kolorów wybranych z szerokiej kolekcji Facade 760.

“Tikkurila jest dla nas ważnym partnerem od pierwszego wydarzenia. Wysokiej jakości produkty i kolory Tikkurila, które pasują do otoczenia miejskiego, odgrywają kluczową rolę w powodzeniu wydarzenia. Możliwości techniczne Tikkurila oraz wsparcie z roku na rok mają dla nas nieocenione znaczenie,” mówi Jorgos Fanaris, Dyrektor Artystyczny Festiwalu.

“Uczestnictwo w UPEA Street Art Festival jest częścią programu Sustainable Beauty — programu społecznej odpowiedzialności Tikkurila. Sztuka miejska stanowi niesamowity sposób ożywiania naszych miast i zwiększa komfort ich mieszkańców. Za pomocą swoich produktów i kolorów, Tikkurila wnosi piękno w różne środowiska i przyczynia się do poprawy ogólnego samopoczucia ludzi,” mówi Päivi Kivilä, Senior Manager in Communications and Sustainability w Tikkurila.

Od 2012roku, Tikkurila wzięła udział w około 200 projektach Sustainable Beauty w 12 krajach, w których prowadzi swoją działalność.Return to headlines