Tikkurila jest skandynawskim producentem z branży farbiarskiej, wytwarzającym produkty ze starannie dobranych surowców, które spełniają najwyższe standardy jakościowe. Naszą wizją jest tworzenie powierzchni, które mają znaczenie.

 

 

Wspólnota dedykowanych profesjonalistów

 

Jesteśmy nie tylko firmą produkującą farby, ale tworzymy wspólnotę utalentowanych specjalistów – wykwalifikowanych indywidualistów, wywodzących się z surowych warunków, mających poczucie estetyki i wykazujących powinowactwo do zrównoważonego rozwoju. Dzielimy te same wartości i radość z budowania barwnej przyszłości poprzez powierzchnie, które mają znaczenie.

 

Skandynawska jakość od początku do końca, od 1862 roku

Dzięki doświadczeniu, które obejmuje dziesięciolecia, rozwijamy najwyższej jakości produkty i usługi, zapewniające naszym klientom jakość, która przetrwa próbę czasu i sprawdzi się w każdych warunkach pogodowych. Obejmujemy wiodące na rynku marki i jesteśmy dumni z innowacji, która ma korzenie w tradycji, ale sięga daleko w przyszłość.

 

Zrównoważone rozwiązania 

Innowacje towarzyszyły nam od samego początku. Naszym celem jest, aby przewodzić rynkowi dzięki zmieniającym branżę i zrównoważonym rozwiązaniom, które są bezpieczne zarówno dla nas, jak i naszego środowiska, oraz dążyć do poznania naszych klientów „jak własną kieszeń".

 

Tikkurila w pigułce

- Założona w 1862 roku

- Liczy około 2700 dedykowanych profesjonalistów

- Posiada 8 zakładów produkcyjnych w sześciu krajach

- Produkty są dostępne na rynku w ponad 40 krajach

- Przychód w 2019 roku: 564 mln EUR

- Notowana na Nasdaq Helsinki (Helsińskiej Giełdzie Papierów Wartościowych)